
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 10 mm |
| Width | 4 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 16 |
| Height | 1.5 mm |
| Packaging | Tube |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Interface | Parallel |
| Number of Circuits | 1 |
| Bandwidth | 800 MHz |
| Operating Supply Voltage | 5.5 V |
| Max Power Dissipation | 75 mW |
| Number of Channels | 4 |
| Number of Bits | |
| Turn-On Delay Time | 15 ns |
| -3db Bandwidth | 800 MHz |
| Propagation Delay | |
| High Level Output Current | |
| Low Level Output Current | |
| Number of Inputs | 4 |
| Number of Outputs | 1 |
| Dual Supply Voltage | 5 V |
| Max Dual Supply Voltage | -5.5 V, 5.5 V |
| Min Dual Supply Voltage | -4.5 V, 4.5 V |
| Schedule B | 8542390000 |
| Logic Family | |
| Configuration | 1 x 4:1 |
Stock: 45
Distributors
pcbx
Unit Price$5.04560
Ext.Price$5.04560
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $5.04560 | $5.04560 |
| 10 | $3.90143 | $39.01430 |
| 25 | $3.73171 | $93.29275 |
| 50 | $3.56937 | $178.46850 |
| 100 | $3.41410 | $341.41000 |
| 300 | $3.26558 | $979.67400 |
| 500 | $3.12352 | $1561.76000 |
| 1000 | $2.98772 | $2987.72000 |
